Senetle Borç Para Almak

Her geçen gün tüketim mallarında meydana gelen zamlar, döviz kurlarındaki artışlar ile de giderek katlanılamayacak düzeylere gelmiştir. Bundan dolayı, kişiler hem satın alacakları ürünlere eskisinden daha fazla değer ödemek zorunda kalmakta hem de borçlarını ödemekte biraz daha zorlanmaktadırlar. Bu da kaçınılmaz bir son olan kredilerin ya da kredi kartlarının geç ödenmesi ya da ödenememesini beraberinde getirmektedir.

Bu gibi sorunlar ile karşılaşan kişiler, bankalardan ziyade senetle para alınabilecek yerlere başvurmaktadırlar. Bu işlem, geçmiş zamanlarda yalnızca tefeciler aracılığı ile yapılırken, günümüzde çok daha farklı şekillerde gerçekleştirilmektedir. Neredeyse her il ve ilçe merkezinde, senete atılan imzalar sonucunda para alınabilecek kişi veya kurumların bulunması oldukça kolaydır.

Birçok haberin ve araştırmanın yapıldığı internet ortamında, senetle para alınabilmesi konusunda araştırma yaptığımız zaman birbirinden farklı alternatifler ile karşılaştığımız kadar, kişilere bu şekilde borç vereceklerini duyuran internet sitelerini de görmemiz mümkündür. Fakat, gereken imzaların atılması ve anlaşmaların sağlanabilmesi için, birebir görüşme yapılacağından dolayı, bu internet sitelerinin sahiplerinin bulunduğu şehirlerde olmanız gerekecektir.

Onun dışında, yaşadığınız ortamda sizlere senet karşılığı borç verecek kişiler ile anlaştığınızda, işleyiş aynen şu şekilde olacaktır. İlk etapta sıkı bir pazarlık yapacağını düşünen kişiler, burada çok farklı bir tablo ile karşılaşacaktır. Çünkü, alacağınız borç tutarı ne olursa olsun, kişiler sizlere yüzde yirmi ya da yüzde kırk gibi sabit oranlar ile borç verecektir.

Bu da demek oluyor ki, almış olduğunuz borcun üzerine, bu oranlar ile ekleme yapmanız gerekiyor. Tefecilere baktığımızda ise, aynı işleyiş olsa da, komisyonların neredeyse yüzde ellilere çıktığını görmekteyiz. Bu da kişilerin tefecilere gitmemesi için en önemli neden olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer, bu kişi veya kurumlardan almış olduğunuz borçları ödemez ya da geciktirirseniz, senetleriniz bir avukata teslim edilecek ve yasal yollardan borcunuzu ödemeniz sağlanacaktır. Bu koşulda, mahkemeye çıktığınız zaman senetle borç para aldığınızı söylemeniz sonucu değiştirmeyecektir. Çünkü, senette olan borç, ödemeniz gereken bir borçtur ve tahsili yapılana kadar da bu süreç devam edecektir.


Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.