Kredisi Çıkmayana Kredi Olanağı

Nakit para ihtiyaçlarının karşılanması için doğal olarak herkes bankanın yolunu tutar ve kredi başvurusunda başvurusunda bulunur. Banka kısa bir araştırmadan sonra paranın verilip verilmeyeceği konusunda sunucu bildirir. Hali hazırda kredi konusunda sıkıntı yaşamayan kesim borçlarını düzenli ödeyen gelir gider durumu düzgün olan finans bankacılık sistemi içinde aksayan borcu gecikmede olan kart borcu yoktur

Birde kredi notu düşük olan ile birlikte yasal takip, icra takibi gibi durumlar var yazımızın başında hemen belirtelim banka kaynaklı icra takibi olanlara kesinlikle ve kesinlikte kredi çıkmaz çıkartılamaz bankacılık kanunu ve ilgili yönetmelikler gereği mümkün değildir. İcranız veya yasal takipte olsanız da kredi çıkartırız diyen varsa muhtemelen sizi yanıltacak ve krediniz çıkmayacaktır. Mutlak şart icrada bulunan dosyanızı kapatmanız takipte olan kredi ve kredi kart borçlarınızı ödemek suretiyle kapatmanız şarttır.

Ancak ağır aksakta olsa banka borçlarını ödeyen, bir taksit geriden kredisini ödeyen, kredi kartı borçlarının sadece asgari tutarını ödemeye devam eden kişilerin kredi notu düşme eğilimine girer, ancak bu tur durumda olanlara bankalar kredi verebilmektedir. Her ne kadar düzensiz ödemesi olan kişide olsa gelir belgesi örneğin maaş aldığınız banka size kredi verebilir, kefil bulunması durumunda başvuru olumlu sonuçlanabilir.  Ayrıca ipotekli olarak hani bir eviniz arabanız arsanız varsa onu teminat vermek suretiyle yine kredi çıkmasını sağlamanız mümkün.

Bazen bankalar gelir belgesini yeterli görmezler ve bundan dolayı kredi başvurunuz ret edilir bunun içinde kefil ve ipotek seçeneği işinizi kolaylaştırabilir ha derseniz saten arabam evim arsam olsa satar derdimden kurtulurum, bu zamanda kefili kim kaybetmiş ki biz bulalım buna diyecek sözümüz yok bu konuda haklısınız.

Kredi notu düşük olması kredi engel olduğunu belirtmiştik zaten size kredi çıkması için kredi notunuzu stabil bir seviyeye çekmeniz gerekir örneğin kredi kartınızı en azından 3-5 ay düzenli ödemeye bununla birlikte varsa kredi borcunuzu aksatmayın kullandığınız ek hesabınız var ise onunda tamamını kapatın banka borçlarını 3-5 ay düzene sokarsanız size kredi çıkacaktır.

Yasal takibe ve icraya borcunuz düşmediyse daha bankadan mutlaka yapılandırma talep edin hatta borç birleştirme kredisi bankanıza bir talep oluşturun 2-3 bankada ayrı ayrı kredi ve kredi kartınız var ise borç kapama kredisi adı da verilen uygulamadan yararlanmayı deneyin faiz oranları biraz fazladır bu kredinin ama yasal takibe düşürürseniz onun kat ve kat fazlası çıkacaktır emin olun.

son olarak kredisi çıkmayan ne yapacak derseniz, yukarıda izah edilen şartları yerine getirmek zorunda ancak kredi çıkartabileceklerini iddia edenler var konu hakkında bir araştırma yaptık bu kredileri gerçekten çıkartanlar var ama onlarda yasal takibe ve icraya düşmeme şartı ile yardımcı olacaklardır zaten bulursanız böyle birilerini size ilk soracakları bu olacaktır. Yöntemleri ise banka şube yönetimi ile bu işi çözmekte olduklarını düşünüyoruz. Kısaca gelir belgesi beyan eden, banka borçları kısmende olsa düzenli ödeyen kişilere kredi çıkabilmektedir bu konuda şube insiyatif alabilmektedir. Unutmadan aracılık eden kişi sizden komisyon isteyecektir. Siz siz olun ilk önce komisyon yollamayın belki hizmet veren samimidir ve gerçekten işinizi görecek ama  bir ihtimal riskte var  en çok dolandırılma yöntemleri bunlardır.


Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.