Acil Para Bulma Yolları

Zaman zaman birçoğumuz nakit bulma konusunda problemler yaşamaktayız. Bu gibi durumlarda birçoğumuz bankaların yolunu tutsa da, bunların büyük bir çoğunluğu istediğini alamadan geri dönüş yapmaktadır. Bu gibi anlarda, acil para bulmak için ise, klasik ama her zaman için işe yarayan yollara başvurabilirsiniz. Bunun için sırasıyla şu yollara başvurabilirsiniz.

  • İlk olarak yakın çevrenize yönelmelisiniz. Aranızda güven problemi olmayan aile bireylerinizden bu konuda destek alabilirsiniz. Tabi ki bu aşamada düşük miktarda ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Eğer ihtiyacınız elden alınacak borçlardan biraz daha fazlasıysa, bu durumda akrabalarınıza yönelerek sizlere kredi çekmelerini ya da sizin başvuracağınız kredide, sizlere kefil olmalarını talep edebilirsiniz. Eğer akrabalık ve dostluk ilişkileriniz gerçekten olgunlaşmışsa, sorunsuz bir şekilde ihtiyacınız olan parayı elde edebilirsiniz.
  • İkinci yöntem ise çalışan bireyler için gelecektir. Düzenli olarak çalıştığınız bir işiniz varsa, doğrudan patronunuzun yanına gidebilirsiniz. Düzenli olarak maaş aldığınızdan dolayı, patronunuz bu konuda sizlere biraz da insiyatif gösterecektir. Tabiki bu yeni girdiğiniz bir işyerinde ne yazık ki işe yaramayacaktır. Ama sizler yine de şansınızı denemelisiniz.
  • Hepimiz gereksiz eşyaları almaktan kaçındığımızı iddia etsek de, evimizin bir köşesinde öylece duran, maddi değeri olduğu halde de hiçbir şekilde kullanmadığımız eşyalar illa ki vardır. Bu eşyalar ise, acil para bulma konusunda bizlere büyük bir yardım sunacaktır. İnternet üzerinden erişim sağlayacağınız ikinci el satış platformlarında bunları satışa çıkararak kısa sürede para elde edebilirsiniz.
  • Bu aşamaların beraberinde, yasal olmayan ama kesin bir şekilde acil para ihtiyacımıza son veren yöntemler de bulunmaktadır. Bunun için yapılması gereken kısa bir araştırma ve senet karşılığı bizlere kredi verecek kuyumcu bulmaktır. Gizli bir şekilde yapılan bu işlemde, kuyumcular sizlere senet imzalatmakta ve istediğiniz tutarları adeta bankalardan kredi alıyormuşçasına sizlere para vermektedirler. Fakat, bankaya faiz ödediğiniz gibi, kuyumculara da bu işlemler sırasında komisyon ödemek zorunda kalacağınızı kesinlikle unutmamalısınız.

Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.