Acil Borç Para Nereden Bulunur?

Gündelik yaşantımızda karşılaşacağımız problemlerde, çözüm yolları genellikle bir şekilde bulunsa da, bunlardan en fazla zorlanılan konu, maddi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Çünkü, ne kadar güveniyor olunursa olunsun, bireyler arasında alınıp verilebilecek borçlarda çok ciddi problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu durum aile bireyleri arasında gerçekleştiğinde ise, konu çok daha farklı noktalara gelmektedir. Bundan dolayı, acil borç para ihtiyaçlarında, hem etkili hem de sizlere en az sorun ortaya çıkaracak yöntemlere başvurmanız gerekmektedir. Bunlardan en klasiği çalışılan yerin patronuna başvurmak olsa da, kesin çözüm arayanların, aşağıda belirteceğimiz yollara başvurmaları daha doğru olacaktır. Bu yöntemler arasında yasal olanlar kadar illegal olarak da değerlendirilen yöntemler bulunmaktadır.

  • Acil borç para konusunda akla gelen ilk durum, bankalardır. Düzenli bir geliriniz varsa, bu gelirinizi de belgeleyebiliyorsanız, bankaların hazırladığı kredi paketlerine başvurabilir, birkaç dakika içerisinde de kredinizin onaylanıp onaylanmadığını öğrenebilirsiniz. Tabiki bu durum için kredi notu ve kredi sicil geçmişini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.
  • Bankalardan kredi alabilecek şartlara sahip değilseniz, durum biraz daha farklılaşacaktır. Bu durumda ise, kişiler genellikle tefecilere ya da farklı isimle işlem gören ama asıl mesleği tefecilik olan kişilere başvurabilirsiniz. Bu adım her ne kadar önerilmese de, ciddi durumlarda başvurulabilmektedir. Tefecilerin sizlere borç verme usulü, bilindiği üzere senet imzalatılarak yapılmaktadır. Eğer, sizlere para verecek olan tefecilerin faizlerini kabul ederseniz, borç bulma şansına sahip olabilirsiniz.
  • Diğer bir yöntem ise, yine legal olmayan ama başvurulan bir yöntemdir. Kuyumcular, günümüzde sadece altın alım ya da satımı yapmakla kalmıyor, paraya ihtiyacı olan kişilere veresiye usulü ile altın satıyor ya da onlara bazı senetler karşılığında sizlere borç vermektedirler. Aslında bu yöntem de tefecilerin yapmış olduğu usul ile aynıdır. Bundan dolayı, katlanmanız gereken faizleri görmeden kesinlikle karar vermemelisiniz.

Bu üç yöntem, son dönemlerde acil borç para arayışında olan kişilerin başvurdukları yolları içermektedir. Bu yollara başvuracak olan kişilerin kesinlikle borçlarını düzenli ödemeleri gerekmektedir. Aksi halde bankalar kadar anlayışlı kişileri karşınızda bulamayacaksınız.


Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.