Kredisi Çıkmayana Kredi Çıkartılır (mı)?

Kredi en kolay paraya ulaşma yolu gidiyorsun bankaya iki imza al sana para. Tabi bu durum finansal dengesini kaybetmeyen düzenli ödemeleri ve geliri olan kişiler için geçerli bir durum olmakla birlikte zaten bu durumda olanlar için acil para lazım nereden nasıl bulurum sorusu anlam ifade etmez. Yazımızın konusu bankalardan kredisi çıkmayan, yapılan kredi başvuruları sürekli ret edilen tüketicilere bilgilendirme anlamında yardımcı olmak ve en azından oldukları durum hakkında bilgi vermektir.

Kredi çıkmıyorsa bunun bir nedeni mutlaka vardır, onun için şimdi kredi neden çıkmaz hususlarını irdeleyelim. Öncelikle ilk defa krediye başvurduysanız ve gelir beyanınız yoksa yine sigortalı bir işte çalışmıyorsanız kredi çıkmayabilir.

Yasal takibi olan banka borçlarından dolayı icra takibi olanlara maalesef borç kapatılmadan icra takip dosyası işlemden kalkmadan hiç bir banka kredi veremez bu yasal olarak ta mümkün değildir hatta bankacılık sistemine kredi başvuru girişi dahi yapılamaz direk ret edilir. Bu durumda olan kişilere kimse kredi çıkartamaz biz çıkartırız diyen varsa sizi yanıltıyor diyebiliriz.

Yine banka borçlarınızı düzenli ödüyorsunuz ama yine kredi çıkmadı diyorsanız bunun içinde bir kaç neden sıralayabiliriz. Bunun en başında kredi borç yükünüzün (borç stoku) fazla olmasıdır nasıl mı? şimdi 2-3 tane kredi kartınız var 1-2 kredi kullandınız, eh hesaplar vs. Mesela kredi kartınızı hiç kullanmasanız da sizi verilen kart limiti sizin için açık kredi limit olarak görünüz yani üç kart 10 Bin TL limitleri olsa size 30 Bin TL kredi verilmiş gibi yük olarak size eklenir. Diğer nedenler ise yaşınız 18-25 yaş aralığında olanlar için kredi oldukça zor çıkar birde düzenli bir gelir ve iş beyanı olmadığı zaman kredi çıkması zordur. Kredi notunun çok düşük olması mesela sürekli kredi başvurusu yapmak veya durmadan kredi çek borç kapa tekrar kredi çek krediyi kapat bu durum da belli bir süreden sonra kredi alma yolunuz kapatılır.

Kredi notu sistemi sizi riskli müşteri görür ve finansal hareketlerinizin riskli olduğu tezi ile notunuzun düşmesini sağlar ve üzerinizde bulunan borç yükünüzün azalmasını beklemeniz gerekir yada kullanmadığınız kredi kartlarınızı kapatın en azından bir tane kalsın elinizde.

Şimdi haklı olarak tamam bunları biliyoruz ama kredi çıkartılır gibi reklam ve ilanlar var mesela facebook gibi alanlarda kredisi çıkmayana kredi gibi ilan duyuru bilgiler nedir derseniz yukarıda izah ettik banka kaynaklı yasal takibiniz icra nız varsa mümkün değil. Ancak diğer durumlarda kefil seçeneği ile birlikte ipotek vermek suretiyle kredi çıkmasını sağlayabilirsiniz. Zaten kredi çıkartırız diyenlerin en temel şartı icra ve yasal takibinizin olmaması.


Etiketler:, , ,

Kredisi Çıkmayana Kredi Çıkartılır (mı)? için yapılan yorumlar : 13 Yorum yapıldı


 1. Yasar oral  yorumladı. 20:34 - 27 / 02 / 2017:

  Bazı bankalar deyil kredi kredikartibile vermiyorlar

 2. Mustafa  yorumladı. 10:48 - 18 / 03 / 2017:

  Aynı durum var kredi degil kredi kartı bile vermiyorlar hiçbir borcundan yok bankalara

 3. mehmet  yorumladı. 11:16 - 21 / 03 / 2017:

  peki zaten kredi niçin lazımdır borç ödemek için zevk için kredi çekilirim insanlar sıkışıyor bir yerde toplamak istiyor borclarini

 4. turgut öcel  yorumladı. 21:37 - 23 / 03 / 2017:

  daginik borcum var ödemelerimde geçikmelerim oldugu icin kredi notum düşmüş emekliyim emekli maasim var birde ek iste calisiyorum bodrali maasli 60 binlira krediye ihtiyacim var emekli maasim 1900 t.l ek gelirim maas bodrolu 1.750 lira 48 aylogina bir kredi cekebilsem 2.000 lira aylik kredi ödeyebilirimhic sikilmadan bi konuda bana yardimci olurmusunuz

 5. adnan  yorumladı. 23:55 - 24 / 03 / 2017:

  Hem buraya cikip yalan konusuyorsunuz hemserim benim bocum var hadi banada al eminim numaraya donuste yapmiyorsunuz

 6. savaş savaş  yorumladı. 15:30 - 27 / 03 / 2017:

  benim yasal takibim yok ama bende alamıyorum orta risk gözüküyorum findekste 80 milyon nüfusta kaç kişi iyi gözüküyo ki zenginler onlarda zaten kredi kullanmaz adı üstünde ihtiyaç kredisi bunlar ihtiyacım varken yardımcı olmuyosa normal şartlarda neden kredi alim o zaman zevk kredisi çıkarsınlar ondan alsın millet 36 bin tl kullanbilir limitim gözüküyo findekste icralık olmamışım bişe olmamış kredi alamıyorum bu kadar saçma sapan bir ülkede ve sistemde yaşıyoruz zor zamanımda yanımda olamayacaksa bu banka neden bankalar var artık şu insanları sömürmesinler yazık günah ki zaten sicil affıda geldi artık orta riskte kalmadı resmi gazetede yayınlandı ama bankalar bize gelmedi diyo böyle saçma sapan birşey hayatımda görmedim biri bunlara resmi gazetenin ne olduğunu anlatsın saygılar

 7. Cemil  yorumladı. 18:11 - 27 / 03 / 2017:

  Kkb lari için lütfen acil kredi istiyorum

 8. Nevin  yorumladı. 20:36 - 27 / 03 / 2017:

  Acil bende 25000 kredi istiyorum.yardımcı olursanız memnun olurum.

 9. Sener  yorumladı. 16:46 - 28 / 03 / 2017:

  Merhaba. Haydi. Bana kredi. Cikkar. Nazin. Cikar. Kredi not dusukse

 10. Cemil  yorumladı. 17:48 - 29 / 03 / 2017:

  Kkb lari için lütfen acil kredi istiyorum 05354837672

 11. TARIK  yorumladı. 23:47 - 29 / 03 / 2017:

  20.000 TL İHTİYACIM VAR NASIL YARDIMCI OLURSUNUZ

 12. Meltem  yorumladı. 00:11 - 02 / 05 / 2017:

  Merhaba arkadaşlar kredi çıkartmak isteyenler var ise ben bireysel olarak birçok bankayla çalışmaktayım eğer bana ulaşırsanız size yardımcı olabilirim.komisyon karşılığında yapılmaktadır. İstanbul içi olması daha iyi olur çünkü krediyi İstanbul da kullanıyor müşteri.

 13. Yasin Demirsel  yorumladı. 16:01 - 07 / 03 / 2018:

  Kredi için talep ettiğiniz komisyon nedir ?
  Bu komisyonu krediyi çıkarttıktan sonra mı istiyorsunuz, önce mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.