Kredi Kartına Acil Nakit Para

Kullanılan kredi kartları ile yalnızca alışveriş yapılmıyor, acil nakit ihtiyaçları ortaya çıktığında da kredi kartlarında bulunan nakit avans özellikleri ile bu soruna çözüm bulunmaktadır. Ama her kredi kartında nakit avans özelliğinin olmadığını bilmenizde de fayda vardır. Bunun nedeni, çalışmış olduğunuz bankaların böyle bir özellik sunuyor olmaması olabileceği gibi, ödemelerinizdeki problemlerden kaynaklanan nedenlerden de olabilmektedir. Eğer peş peşe ödemelerinizde düzensizlikler olursa, bu durumda banka borcunuzun tamamını ödeyene kadar, nakit avans özelliğinizi kapatacaktır. Bu durumlar ile karşılaşanların nasıl yol izlemesi gerektiğini ise bu yazımızda ele alacağız.

Kredi kartına acil nakit para alabilmek isteyen kişiler için, her ne kadar yasal bir durum olarak görünmese de, bazı yollar bulunmaktadır. Bunlara bakacak olursak, kredi kartlarından pos cihazı yardımı ile yapılan çekim işlemlerini örnek gösterebiliriz. Genellikle kişiler kuyumculara başvurarak, kredi kartlarındaki limite uygun bir şekilde altın alımı gerçekleştirmektedirler. Alınan bu altınlar da gerek alınan kuyumcudan gerekse farklı bir kuyumcuya gidilerek bozdurulduğunda, nakit ihtiyacına son verilmektedir. Fakat, bu işlem kuyumcularda son dönemlerde çok daha farklı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Tamamı olmasa da birçok kuyumcuya nakit ihtiyacınız için böyle bir durum gerçekleştirdiğinizi söylemeniz halinde, sizlere belirli bir hesaplama yapacak ve bu nakiti altın ile uğraşmadan sizlere vereceklerini söylemektedirler. Tabi ki bu işlem için de bazı komisyonlar almaktadırlar. Genel itibari ile, kredi kartından çekilen tutarların yüzde yirmisi kadar komisyon alınmakta, kalanı ise sizlere nakit olarak verilmektedir.

Kredi Kartından Taksitli Para Alınabilir Mi?

Kuyumcular ya da pos cihazı bulunan kurumlara başvurduğunuz zaman, yukarıda bahsettiğimiz işlemi kabul etmeleri halinde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, bankalar ile anlaşmaları var ise, kredi kartından taksitli para da çekebilirsiniz. Bunun için iş yeri sahibi yapmış olduğu çekim işleminde taksit belirlemektedir. Fakat, taksitli işlemlerde alınan komisyonlar yüzde yirmi ile yüzde otuz arasında değişmektedir. Bundan dolayı, çekeceğiniz tutarlar eğer çok yüksek değilse, tek çekim yapmanız daha doğru bir tercih olacaktır. Son olarak, kredi kartı kullanılarak yapılan altın alımlarında herhangi bir yasal gerekçe bulunmazken, altın almadan verilen nakitler ile ilgili hala bir belirsizlik bulunmaktadır.


Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.