Nakit Avans Vade Süreleri

Kredi kartı kullanıcıları, acil nakide sıkıştıkları zaman, genellikle nakit avans özelliklerini kullanmaktadırlar. Bankaların müşterilerine ayrıcalık sunmak adına çıkarmış oldukları bu özellik sayesinde, bankaların tanımış oldukları nakit avans limitleri sınırında ya da kredi kartının limiti kadar nakit avans çekilebilmektedir. Bankanıza ait ATM noktasına giderek yapacağınız bu işlemlerde, kullanmış olduğunuz kredi kartına göre alt çekim limitleri değişmektedir. Bankalar ve kredi kartlarını ele alarak baktığımızda nakit avans vade süreleri ve çekim limitlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Yapı Kredi Bonus Kart Nakit Avans Özellikleri

Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu kredi kartlarında Bonus Kart özellikleri bulunmaktadır. Yapılan tüm harcamalarda ekstra puan kazandıran bu kredi kartlarında, nakit avans için alt çekim tutarı 50 Türk Lirası’dır. Fakat, nakit avans alt çekim tutarı taksitlilerde biraz daha artmaktadır. Taksitli nakit avans çekmek isteyen kişiler, en az 300 Türk Lirası çekebilmekte ve nakit avans vadesi de bu işlem için en az 6 ay olarak belirlenecektir. Bu sınırlar içerisinde işlem yapılabilmektedir.

İş Bankası Maksimum Kart Nakit Avans Özellikleri

İş Bankası, ülkemizde kredi kartı kullanıcısı açısından ilk sıralarda yer almaktadır. Maksimum Kart özelliğindeki  kredi kartları ile tanıdığımız İş Bankası, nakit avans çekmek isteyen müşterilerine hem kredi kartlarından hem de esnek hesaplarından müsade etmektedir. Oldukça esnek şartları bulunan İş Bankası, alt çekim limiti olarak 50 Türk Lirası’nı belirlemiştir. Taksitli nakit avans çekmek isteyen kişiler ise, en az 200 Türk Lirası çekebilecektir.

Ülkemizde en çok tercih edilen iki kredi kartında da özellikler neredeyse aynıdır. Kendi tercihlerinize göre alacağınız bu kredi kartlarında, nakit avans özelliklerinizi de zamanla arttırabilirsiniz. Bankalar, kullanıcıları için ilk etapta nakit avans özelliklerini, kredi kartı limiti ile eş değer tutmaktadır. Fakat, ilerleyen dönemlerde ödemelerde sorun yaşamazsanız, banka sizlere hem esnek hesap açmanız için müsade etmekte hem de kredi kartı limitinizi arttırmanızı sağlamaktadır. Bu sayede de acil bir şekilde nakit ihtiyacı ortaya çıktığı zaman, kredi kartınıza başvurmanız yeterli olacaktır.


Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.