Tefeci Bul: Ankara ve İstanbul’da Tefeci Erol İletişim

Tefeci denildiği zaman insanların huzursuz düşüncelere sahip olmaları, geçmişten gelen uygulamalardan kaynaklanmaktadır. Eskiden tefeci dediğimiz insanlar belinde silahı olan, tabiri caizse belalı dediğimiz kesimlerden gelmekteydi. Fakat günümüzde yapılan düzenlemeler ile tefecilik sektörü bir nevi bankacılık sektöründe yakınlaştırılmıştır. Kurumsal bir borç alma işleminden ziyade bireysel bir borç alma işlemine dönüşmüştür.

Bunun yanı sıra, bankalardan kredi almanın zorlaşması ile birlikte tefecilere rağbette artmıştır. Hem faiz oranlarının tefeci faiz oranlarına yakınlaştırılması hem de kredi alma şartlarının olumsuz bir seyir halinde olması, tefecilerden alınan borçları arttırmıştır.

Günümüzde tefeciler dahi yasal yolları kullanarak alamadıkları borçları tahsil ettikleri için, eskiye nazaran güvenli hale gelmiştir. Nitekim tefeciliğin halen yasal bir zemininin olmaması, bu güveni zedeleyen bir boyut olmaktan çıkmıştır. Dolayısıyla acilen paraya ihtiyaç duyanların ve bankalardan bu ihtiyacı karşılayamayanların ilk soluklanma noktası da tefeciler olmuştur. Tüm bu sebeplerden mütevellit tefecilere ulaşmak ve tefeciler ile iletişim kurmakta bir istek ve sorun haline gelmiştir. Peki, tefecilere nereden ulaşabiliriz? 2018 yılı itibari ile bilinen ve ulaşılabilecek tefeci numaraları var mıdır?

Tefeci Erol İletişim

Tefeciler sahip oldukları maddi imkânları, diğer insanların istekleri doğrultusunda kiralayarak faiz kapsamında kâr elde eden kişilerdir. Yani bir kimse birden fazla kez, anaparaya faiz koyarak borç veriyorsa, miktarı önemli olmaksızın bu kişi tefecidir. Dolayısıyla tefeciler ile iletişim kurmak sanıldığı kadar zor değildir. Çeşitli internet sitelerinde gördüğümüz ilanlarda, kişi olarak şahıs adına kredi çıkartan kişilerde aslında kavram olarak tefecidir. Bu nedenle bir tefeci bulmak istediğiniz zaman zorlanmak gibi bir durumunuzun olması da söz konusu değildir. Fakat sizlere net bir numara bulabileceğinizi de söyleyemeyiz. Meşhur olarak anılan internet üzerinden bulabileceğiniz bir kişi de tefeci cemil herkesin aradığı bir isimdir.

Tefecilik ülkemizde her ne kadar yayılmış bir meslek haline gelmiş olsa da, tefeciliğin yasal bir iş olmaması nedeni ile her daim temkinli olmaları gerekmektedir. Bu nedenle kişilere numara vermeleri gibi bir durum söz konusu olamaz. Aynı şekilde açık bir adres alabilme ihtimalinden de çoğu zaman yoksun olacağınızı belirtmemiz gerekmektedir. Çünkü hükümetimiz tefeciler ile ciddi bir mücadele içindedir ve ihbar edilme riskine karşın, her önlemi almaları gerekmektedir.

Tüm bunlara karşın, şu yöntemleri deneyerek tefecilere kolayca ulaşabilirsiniz:

  • Tefecilerin genellikle iş yaptığı alanlar, büyük emlakçılar ve büyük galerilerdir. Bu nedenle asgari bir geçim düzeyine sahip bir bölgede çok lüks bir emlak dükkânı ya da galeri görüyorsanız, yüzde seksen ihtimalle aradığınız tefeciyi bulmuşsunuz demektir. Elbette bir dükkana giderek tefecilik sorgulanamaz. Bu nedenle bu dükkâna gidip ahbaplık kurarak, borç paraya ihtiyacınız olduğunu belirtebilirsiniz. Böylece tefeciler kendiliğinden ayağınıza geleceklerdir.
  • Türkiye’nin birçok şehrinde ve bu şehirlerin ilçesinde tefeciler bulunmaktadır. Ve her şehirde bulunan tefeciler, genel anlamda birbirini tanımaktadır. Bu nedenle yaşadığınız bölge içerisinde yapacağınız küçük bir araştırma da sizleri tefecilere götürecektir. Yaşadığınız bölge içerisinde tefecilik yapan bir kişi varsa, bu kişiyi muhakkak mahalleli biliyordur. Bu nedenle ilçedeki yakınlarınıza sorarak o bölgede tefeci var mı yok mu öğrenebilirsiniz.
  • Tefeciler işlerini internet sitesi yolu ile yürütmektedirler. Bu nedenle internet üzerinde birçok tefeci ilanı da bulunmaktadır. Hatta bu iş fazlasıyla gelişmiştir, direkt olarak “tefeci” isminin geçtiği internet siteleri vardır ve şehrinize ve yaşadığınız bölgeye göre sınıflandırma yapılmaktadır. Buna binaen bu sitelerde yer alan başvuru formlarını doldurarak tefeciler ile iletişime geçebilir, talep ettiğiniz miktar ve ödeme koşulları hakkında bilgi verebilirsiniz. Başvurunuz makul geldiği takdirde, tefeciler sizleri arayarak iletişime geçeceklerdir.
  • Son olarak birazcık açıkgözlü olarak tefecilere ulaşma şansınızı yükseltebilirsiniz. Zira tefeciler de artık ilanlar bastırmakta, bunu farklı isimler ile sizlere ulaştırmaktadır. Geçtiğiniz sokakların yerlerinde bile bu ilanlar ile karşılaşma şansınız vardır. Sadece ipuçlarını anlamalı ve bulduğunuz ilanların peşine düşmelisiniz.

 

Görüldüğü gibi tefeciler ile iletişim kurmak pekte zor değildir. Tefeciler ile iletişim kurduktan sonra her işlemi ve uygulanacak her prosedürü detayla takip etmeli ve imzalayacağınız senede son derece önem göstermelisiniz. Senedin üzerinde yazan tarihten tutun da ödeyeceğiniz miktara kadar her boşluk önem arz eder. Bu nedenle tefeciler ile bir anlaşma yapmadan evvel doğru senedin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi edininiz.

Kaynak: https://www.tefecibul.com/


Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.