Acil Banka Kredisi Nasıl Alınır?

Haftanın beş günü boyunca kapısını aşındırdığımız bankalar, yeri geldiğinde hayalini kurduğumuz eve sahip olmamız için kredi desteği sağlarken, kimi zaman ise kış aylarının tadını çıkarmamız için bir tatil için gereken maddi olanağı bizlere sağlamaktadır. Fakat, bankalar ile yapacağımız işlemlerin başlangıcı iyi olduğu kadar sonucu da her zaman için iyi bitmemektedir.

Sorunsuz bir müşteriyseniz, öncelikle bilmelisiniz ki bankaların sizlere sunamayacağı hiçbir ayrıcalık bulunmamaktadır. Bakacak olursak, herhangi bir kredi almak için bankalara başvurduğumuzda gelir belgemizi yanımızda götürmemiz, kredi başvurusu için yeterli olmaktadır. Fakat, bu işlem yalnızca banka şubelerinin açık olduğu dönemlerde geçerlidir. Yani, hafta sonu hiçbir bankaya doğrudan başvuruda bulunamazsınız. Ama bunun da artık kolay bir yolu bulunmaktadır. Acil banka kredisine ihtiyaç duyanlar için, bankalar bazı durumlarda doğrudan ve anlık bir şekilde hizmet sunabilmektedir. Tabiki bunun için de aranan bazı temel kriterler bulunmaktadır. Eğer daha önce bankadan bir kredi almışsanız, bu durumda bankada gelir belgeniz ve kişisel bilgileriniz kayıtlı bir şekilde bulunacaktır. Bununla birlikte, internet üzerinden ya da mobil bankacılık uygulaması ile yapacağınız kredi başvurunuz, anında değerlendirilmeye alınacaktır. Bunun en güzel örneğini ise Akbank direkt kredi ile görebiliriz.

Daha önce çalışmış olduğu müşterilerine sunduğu bu hizmette, bankaya gelme zorunluluğu, gelir belgesi gösterme ya da imza atma gibi durumlar ile kesinlikle vakit kaybı yaşanmamaktadır. Tabiki bu durum 10 bin liraya kadar olan kredilerde geçerlidir. Bunun yanı sıra, Yapı Kredi Bankası’da, kredi notu yüksek ve sicilinde de olumsuzluk olmayan müşterilerine, kefilsiz ve belgesiz ihtiyaç kredisi desteği sağlamaktadır. Bunun için banka şubesine giderek ya da internet sitesi üzerinden doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz.

Bankaların sunmuş olduğu acil banka kredisi hizmetlerinden faydalandığınız zaman, kesinlikle anlık değil, ileriye dönük düşünmelisiniz. Çünkü, ödemede yaşayacağınız her sorun, ileriki dönemlerde sizlere olumsuz bir şekilde dönecek ve bu olumsuz durumu ortadan kaldırmanız ise sandığınız kadar kolay olmayacaktır. Bankalar ile yaşanan problemlerin ardından da, kişiler ihtiyaçları için her ne kadar önerilmese de tefecilere başvurmakta, sonuç olarak da daha yüksek bir borcun altına imza atmaktadırlar.


Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.