Borçlarımı Nasıl Öderim?

Günümüzde kişilerin en çok zorlandığı konular hakkında bir araştırma yapılacak olursa, bunları büyük bir kısmının maddi açıdan kaynaklandığını öğrenmemiz çok da zor olmayacaktır. Çünkü, harcamalarımızı kontrol edememizden dolayı hem kredi kartı borçlarımızı hem de çekilen tüketici kredisi borçlarını ödememiz oldukça zor bir hal almaktadır. Bununla birlikte de borçlarımı nasıl öderim ya da borçların nasıl ödeneceği konusunda alınacak uzman tavsiyeleri araştırılmaya başlayacaktır.

Öncelikle, borçların ödenebilmesi için gelir durumunuzu göz önünde bulundurmanız gerekecektir. Aylık olarak ortaya çıkacak ihtiyaçlarınızı bu gelirden çıkardıktan sonra, kalanlar ile neler yapabileceğinize bakmalısınız. Eğer bankalara olan borcunuz tek bir bankada bulunuyorsa, bu durumda işlemlerin çok daha kolay bir şekilde ilerleyeceğini bilmenizde fayda vardır. Tek bir bankaya olan borcunuzu, şubelere giderek yapılandırabilirsiniz. Bu her şeyden önce, borcunuzun tamamı ödenene kadar sizlere kolaylık sağlayacak ve kredi notunuz da bu düzenli ödemelerden dolayı olumlu bir şekilde etkilenecektir. Bunun yanı sıra, birkaç farklı kredi ya da kredi kartı borcunuz bulunuyorsa, bunun için bu bankalar sizlere borç kapatma kredisi de sağlayabilecektir. Bu da demek oluyor ki, bankanın vereceği kredi ile tüm borçlarınız kapatılacak ve sizin de yalnızca tek bir kredi borcunuz olacaktır.

Bu işlemlerin yanı sıra, farklı bankalara olan borcunuz için de geliştirilen kredi paketleri bulunmaktadır. Borç transferi kredisi olarak literatürde bulunan uygulama şu şekilde işlemektedir. Bankalara başvuru yapacak bu krediden yararlanacağınızı söylemenizle birlikte, banka sizin borçlarınızın ne kadar olduğunu tespit edecek ve bir kredi paketi hazırlayacaktır. Bu kredi paketi, tüm resmi borçlarınızı kapsayacaktır. Bundan dolayı, borcunuzdan fazla kredi almanıza olanak tanınmamaktadır. Ardından krediniz onaylandıktan sonra hangi bankaya borcunuz varsa, kredi alacağınız banka tarafından ödenecektir.

Bahsetmiş olduğumuz işlemler yalnızca banka sicili temiz olan kişiler tarafından faydalanılacaktır. Eğer, banka siciliniz kötüyse, bankalara değil, sizlere senet karşılığında borç verecek kişilere ya da tefecilere, bunu tercih etmezseniz de yakın akraba ve dostlarınızdan borç alma yoluna gitmeniz gerekecektir.


Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.