Kredi Başkasından Taksitleri Sizden

Bankalara giderek kredi başvurusu yaptığınız zaman, genellikle gelir belgeniz istenmektedir. Ama, gelir belgenizin olması demek, bankalardan istediğiniz gibi kredi çekebileceğiniz anlamına gelmemektedir. Çünkü, kredi alabilmeniz için işleyiş oldukça farklıdır. Kredi sicilinizde yapılan incelemeler, geçmiş dönemdeki ödeme sıklıklarınız ya da yaptığınız aksatmalar, sonuç olarak sizlere yansımaktadır. Bu durumda kredi alamayanlar, kredi sicillerini nasıl düzelteceklerini araştırmak yerine, genellikle nereden para bulacaklarını araştırmaktadırlar. Bu konuda da sizlere, adına kredi alamayan kişilere kredi sağlayan kişi ya da firmalardan söz edeceğiz.

Bu kişi ve kurumlar, kendilerinin kesinlikle tefecilik yapmadıklarını, bankalardaki işleyişin ise, aynı şekilde sürdüğünü belirtektedirler. Durum böyle olunca, kişiler bankalardan kredi alamadıkları için buralardan da olumlu sonuç alamayacaklarını düşünseler de, bu kurumların çok daha esnek olduğunu söyleyebiliriz. Acil kredi için başvurulan bu firmaya ise, ne yazık ki internet üzerinden başvurunuz değerlendirilmeyecek, doğrudan başvurmanız talep edilmektedir.

Acil kredi alacak kişilerin başvurduğu bu kişi ve firmalar, tıpkı normal bankalarda olduğu gibi kredi geçmişinize bakmakta ve ardından da sizlere dönüş sağlamaktadır. Çok sık ödeme aksaklığı yaşamışsanız bu durumda sizlerden teminat istenecek ya da imzalayacağınız senetlere imza atacak bir kefil bulmanız gerekecektir. Bu firmalardaki slogan ise her yerde karşınıza çıkacaktır. Kredinizi biz çekelim, taksitlerini ise sizler ödeyin gibi sloganlar, oldukça dikkat çekici bulunduğundan dolayı, ihtiyacı olmayan kişiler bile bu işlemi araştırmaktadır.

Öncelikle bilmelisiniz ki, bu işlemlerde yasal bir gerekçe aranmamaktadır. Çünkü, bu kişi ve firmalar size senet imzalattığından dolayı, yasal başvurularda bu senet dikkate alınacaktır. Sözleşmenin detaylarına bakıldığında ise, çok katı kuralların olduğu gözlerden kaçmayacaktır. Bundan dolayı, acil kredi arayışlarınızda her zaman için temkinli davranmalı ve hiçbir şekilde aceleci olmamalısınız. Aksi taktirde, haddinden fazla borç ve faiz ödemek zorunda kalabilir, kefiliniz ile aranızda büyük sorunlar yaratabilir ya da teminat olarak gösterdiğiniz, ev, arsa veya aracınızdan bir anda olabilirsiniz.


Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.