İş Bankası İşyeri Kredisi Nasıl Alınır?

Birçok vatandaşın hayallerine bakacak olursak, neredeyse tamamının kendisine ait bir iş yeri olması ile karşı karşıya kalabiliriz. Fakat kişilerin bu hayallerini gerçekleştirebilmeleri için hem şans hem de cesaretten daha fazlasına ihtiyaçları olacaktır. Çünkü, ülkemizde bir işletme kurabilmek için kişilerin belirli bir sermaye birikimlerinin olması gerekecektir. Eğer böyle bir birikim söz konusu değilse de, doğrudan bankalara gidilerek kredi başvurusu yapılacaktır. İşyeri kredisi için en çok başvurulan bankaya baktığımız zaman, hem düşük faiz oranları sunması hem de uzun vade süreleri bulunmasından dolayı karşımıza Türkiye İş Bankası çıkacaktır.

İş Bankası tarafından sunulan işyeri kredisi, yeni bir iş kurmak, mevcut işi geliştirmek, işletmede oluşan giderlerin karşılanması ya da yeni makinelerin işletmeye kazandırılabilmesi için birçok farklı alanda sunulmaktadır. Bundan dolayı, İş Bankası’na gidecek olan kişilerin oldukça şanslı olduklarını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde internet üzerinden ve yerel reklam alanları kullanılarak tanıtımı yapılan bu kredi paketinde ağırlıklı olarak işletmelerin neden kredi almaları gerektiğine değinilmiştir. Çünkü, ülkemizde birçok yeni sektör olmasına rağmen, sektörlerin birbiri ile olan etkileşimlerinin sonucu olarak rekabetin son derece fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı firmaların kendilerini sürekli olarak geliştirmesi, yeni girişim örneklerinin ise piyasadaki rakipleri ile neredeyse denk bir şekilde atılım gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu doğrultuda İş Bankası’nın sunduğu finansman desteği büyük bir fayda sağlayacaktır.

İşyeri kredisi hakkında detaylara baktığımız zaman, ilk olarak vade süreleri dikkatimizi çekmektedir. Başvuru yaptığınızda onaylanan bir krediniz olursa, 48 ay taksit ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Kişiler işletmelerini yeni kurdukları zaman kredi taksitlerini de düşünmemeleri için, ödemelere üç ay gecikmeli olarak başlanılacaktır. Yani, kredinizi bankadan almanızın ardından ilk taksit ödemenizi tam  3 ay sonra yapacaksınız. Ayrıca, kredinizin borcunu ödemeye devam ederken herhangi bir ekonomik sorun ile karşılaşırsanız, her yıl bir kez olmak üzere kredi taksitlerinizi bir ay erteleyebilirsiniz. Son olarak faiz oranlarından söz etmemiz gerekirse, net bir rakam vermemiz mümkün değildir. Çünkü, bankaya yapılacak olan kredi başvurusunun tutarına bağlı olarak kredi faiz oranı belirlenecektir. Bundan dolayı en net bilgilerin alınabilmesi için banka şubelerine gidilmesi gerekecektir.


Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.