En Kullanışlı Kredi Kartları Hangileridir?

Bilindiği üzere, bankaların sunduğu hizmetlerden en fazla kullanıcı sayısına ulaşan ve gün içerisinde milyonlarca kişinin tercih ettiği hizmet, kredi kartıdır. Yeri geldiğinde alışverişlerin taksitli olarak ödenmesini yeri geldiğinde ise nakit ihtiyaçların giderilmesi adına kullanılan bu kredi kartları, kişilerin hayatlarında doğru kullanıldıkları taktirde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Eğer sizler henüz kredi kartı kullanmıyor ya da hangi kredi kartından faydalanmak istediğinize karar veremiyorsanız, yapmanız gereken şey oldukça basittir. En kullanışlı kredi kartı seçimi yaparak sizler de rahat etmek istiyorsanız, ilk olarak kredi kartında hangi özelliklerin önemli olduğuna bakmalısınız. Bunun için ise bankanın sunduğu şu hizmetleri araştırmakla işleme başlayabilirsiniz.

  • Kredi kartı için yıllık ya da aylık kullanım ücreti alınıyor mu?
  • Kredi kartı limiti ne kadar veriliyor? Ne sıklıkla limit artışı yapılabiliyor?
  • Kredi kartı için bankanın belirlediği faiz oranları neler?
  • Kredi kartının özellikleri ve sağladığı avantajlar neler?

En kullanışlı kredi kartı seçimi için burada bahsedilen dört özelliği araştırmanız, karar verme sürecinizde sizlere büyük yardım sağlayacaktır. Şuan ülkemizde en çok kullanılan ve rakipleri ile sıkı bir rekabet içerisinde olan bankalar ve sundukları kredi kartlarına baktığımız zaman, sırası ile şu kartları sayabiliriz.

  • Bonus Card: Garanti Bankası tarafından sunulan Bonus Card, kullanıcılara sağladığı taksit sayısı ve extra bonus puanlar ile tanınmaktadır. Eğer internet alışverişleriniz için bir kredi kartı arıyorsanız, Bonus Card sizler için uygun olabilir. Ayrıca, sunulan bu kredi kartı ile acil nakit ihtiyaçlarınızı da giderebilirsiniz.
  • Maximum Kart: Üye iş yerlerinden yapılan alışverişlere bol miktarda puan sunan Maximum Kart, İş Bankası tarafından sunulmaktadır. Yapılan her alışverişten bolca puan ve ekstra taksit imkanları bulunan bu kredi kartı, hem düzenli geliri olanlar hem de öğrenciye kredi için sunulmaktadır.
  • World Card: Yapı Kredi Bankası’nın sunduğu kredi kartı olan World Card, seçilen kredi kartı türüne göre ya hiç kart kullanım ücreti almamakta ya da yıllık çok düşük rakamlarda ücret talep etmektedir. Alışverişlerden puan kazanma, taksit uzatma, nakit avans ya da acil taksitli nakit avans özellikleri ile de bu kredi kartı desteklenmiştir.

Ülkemizde tercih edilme türüne göre kredi kartlarını sıraladığımız zaman bu tablo karşımıza çıkmaktadır. Eğer sizler için seçeceğiniz kredi kartı, yukarıda belirtilen dört özelliği karşılıyor ve söz konusu bankaların kredi kartlarını içeriyorsa, en kısa sürede başvuru için banka şubelerine ya da bankaların internet adreslerine girebilirsiniz.


Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.