Para Bulma Yâda Kredi Çıkarttırmak İçin Dolandırılmayın?

Zamansız plansız yapılan harcamalar sonuç olarak bir yerlerde tıkanmaktadır. Banka kredi vermez, kredi kart limitleri bitik ek hesap zaten Allah Kerim daha ilk günden tükenmiş zırnık kalmamış maaş desen banka yatar yatmaz krediye, karta ek hesaba kesmekte üstüne birde kredi istesen vermez. Kısaca bir çok kişi maalesef bu durumda şimdi borcu çokmuş diye ihtiyaçlar dur oluşmayım demez yani hayat devam ediyor.

Daha önceleri bir çok konumuzda kredi neden çıkmaz def’aten anlattık aslında kişiler kendine kredi çıkıp çıkmayacağını bilir zaten icrası olana yada kredisi yasal takip birimine devredilenler için kredi çıkma olanağı maalesef bulunmamaktadır. Bankacılık Sistemi bu tür başvuruları dahi kabul etmemektedir. Bu yüzden bankalardan kredi alamayanların yegane başvuru alanı internet. Google de acil para lazım diye ararsanız bir çok web sitesi çıkacaktır karşınıza yada Facebook vb sosyal medya alanlarından da arayın kredinizi çıkartalım, krediniz çıkartılır gibi uzayıp giden bir sürü ilan görürsünüz.

Şimdi gelelim konumuza ya gerçekten kredi çıkartan var mı? evet var aslında mesela çiftçi kredileri esnaf kredilerini tüketici kredileri çıkartan firmalar var yada yasal takibi olmayana icrada banka kaynaklı takibi olmayanlar için bu hizmeti veren firma veya kişiler vardır. Örneğin emlakcılar kredi çıkartma işinde oldukça mahirdirler. Tabi bu krediler banka şubesi yöneticileri ile kurulan ilişkilerden dolayı çıkartılmaktadır. Hatta gelir belgesi olan kamu çalışanlarına bu krediler daha kolay çıkmaktadır.

Bir diğer husus ise banka dışı kredi acil para bulma gibi durumlar. Bu alanlarda aslında çokta yapacak bir durum söz konusu değildir. Hemen aklınıza tefecilik gelebilir öncelikle bunun yasal olmadığını kılıfına uydurulmak suretiyle ve fahiş faiz oranları ile verilir ama şunu unutmayın illa sizden bir teminat ister kefil ister hiçbir şeyi olmayan maaşı geliri ev barkı olmayana da kimse para vermez. Getir senedi imzalarım demekle olmaz bu işler. Bu yolla para bulan ve bulmak okyanusta elle balık tutmakla eş değerdir.

Banka kredisi çıkartma ve banka harici kredi bulma konularını veya nasıl olduğu hususunda kısaca bir izahat yaptık, asıl konumuz olan dolandırılma meselesini de izah edelim. İnternet sitelerinde acil para yazılarına baktığınızda nasihatten öte bir durum söz konusu olmaz. Akıl vermeden başka işe yaramazlar yok şöyle yap şunu al şunu sat şu işi yap, iyide canı sağ olasıca zaten biliyoruz onları ha birde telefon hattına kredi o iş zaten başlı başına bir söğüşleme olayı ya zaten bir faturalı hattın varsa git Türk Telekom, Vodafone veya Türkcell bayisini zaten sende bir telefon alırsın git onu da ikinci elden sat yokluktan birde bu işin komisyoncusuna para kaptırmanın anlamı yok.

Diğer husus ise en çok facebookta denk gelirsiniz arayın kredini çıkartalım gibi birçok paylaşım burada dikkatli olmakta fayda var komisyonu peşin istemeler önden ödeme isteyenler derken bir çok kişi para ihtiyacının getirdiği çaresizlikle bir umut kredi çıkar mı diye 200-1000 TL ye kadar para kaptırmaktadırlar. Siz bu konuda dikkatli olun işini düzgün yapanlar var gerçekten, şartlarınızın uygun olması halinde size kredi çıkartabilecekler var ama inanın dolandırıcılar piyasa da daha fazla.

Yine sizden kişisel bilgilerinizi ayrıntıları isteyenlerden özellikle anne kızlık soyadını, kart numaralarını, şifrelerini ve en tehlikeli olan telefonunuza bankadan gelen SMS şifresini sakın paylaşmayın bunun maliyeti size pahalı olabilir.

Olurda başınıza böyle bir durum gelirse mutlaka şikayet edin polise gidin başvurun yada Savcılıklara suç duyurusunda bulunun haklarında mutlaka işlem yapılır er yada geç.


Etiketler:, , , ,

Para Bulma Yâda Kredi Çıkarttırmak İçin Dolandırılmayın? için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Ali  yorumladı. 06:16 - 24 / 02 / 2017:

    Bankalara borcum yok esnafım kredi notu 1050 50bin TL hitiyacim var yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.