Faizsiz İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kredi almak hemen hemen herkesin hayatında en az bir kere başvurduğu bir yöntem olsa da hemen hemen her banka ya da finansal şirkette kredi verme aşamasında faiz sistemi uygulamaktadır. Ancak bu uygulama pek çok kişiye çok da cazip gelmemekte hatta bazı kimseler faiz uygulamasında kati bir surette uzak durmayı tercih etmek istemektedir. Bu sebepten dolayı da bahsi geçen kişiler faizsiz ihtiyaç kredisi almak istemekte ve bu konuda kendilerine borç para verecek yerler aramaktadırlar.

Faizsiz Para Veren Bankalar

Yalnızca ülkemizde olmayıp tüm dünyada bankacılık ve finans sistemleri faiz ile işlemekte ve bu uygulama olmaksızın hizmet veren yerlere rastlamak çok da kolay olmamaktadır. Ancak ülkemizde uygulanmakta olan katılım bankacılığı sistemi bu konuda bir istisna oluşturmakta ve faizsiz olarak kredi verme olanağı sunmaktadırlar. Bu yüzden faiz ve komisyon gibi ödemeler olmaksızın kredi almak isteyen kişilerin tercih edebileceği yerlerin başında katılım bankaları gelmektedir. Bu bankalardan bazıları ise aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır;

a. Ziraat Katılım Bankası,

b. Vakıf Katılım Bankası,

c. Albaraka Türk Katılım Bankası,

ç. Türkiye Finans Katılım Bankası ve

d. Kuveyt Türk Katılım Bankası’dır.

Faizsiz Kredi Veren Firmalar

Bankalar ile arası iyi olmayan ve bu yerlerden kredi alma olanağı bulamayan kişiler için de faizsiz kredi veren firmalar ya da şirketler mevcut olmakta ancak bunların sayısı parmakla sayacak kadar az olmakta ve buna bağlı olarak da iletişime geçmek son derece zor olmaktadır. Bu tarz yerlere ulaşmak istiyorsanız son derece kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Aksi takdirde iletişim bilgilerine ulaşmak çok da kolay olmayacaktır.

Faizsiz Kredi Veren Kişiler

Son olarak tavsiyemiz ise bahsi geçen şartlar dahilinde kredi ya da başka bir deyiş ile borç para veren şahıslardan yardım almanızdır. Bu kişiler son derece makul ve uygun şartlar dahilinde hizmet vermekte olup, bunlara da ulaşmak için kapsamlı bir şekilde araştırma yapmalısınız. Aksi takdirde iletişime geçmeniz çok zor olacaktır.

 


Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.