Bana Ne Kadar Kredi Çıkar?

Toplu para gerektiren bir durum ile karşı karşıya kaldığımız zaman eğer ihtiyacımız olan tutarda paraya sahip değil isek bu aşamada aklımıza gelen ilk soru Bana kredi çıkar mı?” olmaktadır. Çünkü günümüz şartlarında acil ve toplu para ihtiyaçlarında aklımıza gelen ilk çözüm yolu bankalar ve onların kredi hizmeti olmaktadır. Ancak her kişinin alabileceği kredi tutarı birbirinden farklı olmakta ve bu durumu etkileyen belli başlı durumlar mevcut olmaktadır. Bahsi geçen bu durumlar ve bunlara bağlı olarak ne kadar kredi alabileceğiniz ise yazımızın devamında detaylı olarak anlatılmaktadır.

Finansal Siciliniz Ne Durumda?

Ülkemizde mevcut olan hemen hemen her banka kredi verme aşamasında kendilerine müracaat eden müşterilerin finansal geçmişini azami derecede önemsemektedir. Bu sebepten dolayı kredi almak için başvuru yaptığınız zaman geçmiş dönemlerde aldığınız kredilere yapmış olduğunuz ödemeleri incelemek amacı ile direk kredi notunuza bakmakta ve buna göre alabileceğiniz kredinin tutarı hakkında bilgi vermektedirler.

Bu duruma bağlı olarak kredi alamama gibi bir sonucun ortaya çıkma ihtimali de bulunsa da alabileceğiniz kredi tutarına yönelik olarak en belirleyici durum da kredi notunuz olmaktadır. Siz de bu notunuzu öğrenerek ne kadar kredi alabileceğiniz hakkında aşağı yukarı bir fikir elde edebilirsiniz.

Mevcut Geliriniz Ne Durumda?

bana kredi cikar mi

Bu konuda bir başka belirleyici etken de aylık olarak ne kadar bir gelire sahip olduğunuzdur. İstisnasız olarak her banka ödeyebileceğiniz tutarlarda krediler vermektedir. Söz gelimi eğer asgari ücret ile çalışıyorsanız bankalardan alabileceğiniz kredinin aylık ödemesi evinizi geçindirdikten sonra geriye kalan paranın tutarı kadar olmaktadır.

Bu yüzden alabileceğiniz kredi tutarı ile alakalı olarak fikir sahibi olmak istediğiniz zaman en çok dikkat etmeniz gereken detay sahip olduğunuz gelir olmaktadır.


Soru: Kredi Başvurum Neden Onaylanmaz?


Tüm bunların yanı sıra bankaların verecekleri kredilerin tutarını hesaplar iken dikkat etmekte oldukları diğer durumlar da aşağıdaki gibi olmaktadır;

  1. Kredi alacak kişinin başka borcu olup olmadığı,
  2. Kira ya da buna benzer daha başka gelirlerinin olup olmadığı,
  3. Teminat ya da kefil gösterip göstermeyeceğidir.

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.