Acil Kredi İçin Banka Dışı Yollar

Finansal açıdan ortaya çıkan ihtiyaçlar için, günümüzde o kadar farklı yöntem bulunmaktadır ki, adeta bankacılık sektörüne rakip olan bir başka sektör daha ortaya çıkmıştır diyebiliriz. Çünkü, bankalarda yapılacak olan işlemlerde, kişiler kendi düşüncelerine göre birçok olumsuz durum ile karşılaşmaktadır. Ödemeler düzensiz olduğu için kredinin onaylanmaması, geçmiş dönemlerden kalma sicil bozukluğundan dolayı kefil veya teminat istenmesi gibi birçok durum bulunmaktadır. Bunlar da acil kredi ihtiyaçları için ne yazık ki iyi bir sonucu ortaya çıkarmayacaktır. Bundan dolayı ortaya çıkan sektörlerden ilki, adınıza kredi çeken firmalardır. Bu firmalar, piyasada genellikle kredinizi biz çekiyoruz ama taksitlerini sizler ödüyorsunuz şeklinde kendi firma tanıtımlarını yapmaktadırlar.

Bu şekilde hizmet veren firmalar, şuan özellikle büyük şehirlerde ciddi şekilde çoğalmakta ve kurumsal anlamda da çok kaliteli hizmetlerin ortaya çıktığından söz etmemiz mümkündür. Firmalardaki işleyiş, akıllarda canlandığı gibi banka aracılığı ile olmamaktadır. Kendi birikimlerini değerlendirmek isteyen ve geçmiş zamanlarda banker olarak adlandırılan kişileri karşınızda bulacağınızdan emin olmalısınız. Bu kişiler, kendi birikimlerinden sizlere kredi vermekte ve tıpkı bankalara ödediğiniz gibi, taksitlerini de onlara ödemektesiniz. Özel bir bankacılık gibi hizmet veren bu firmalar, sizden teminat olarak üzerinize kayıtlı herhangi bir araç, ev ya da arsayı talep edebileceği gibi, yalnızca senet imzalatarak da sizlere hizmet sunabilmektedir. Fakat, internet üzerinde bu firmalar hakkında yaptığımız araştırmalarda olumlu yorumlar kadar faizlerin yüksek oluşundan yakınan kişilerin yorumlarına da rastladığımızı bilmelisiniz.

Bankalardan alamadığınız krediler için başvuracağınız diğer bir yöntem ise, elden alınacak borçlardır. Acil kredi verdikleri iddiasında bulunan birçok firma bulunmaktadır. Kuyumcu, toptancı, beyaz eşya satıcısı ya da sıradan bir bakkal olarak gördüğünüz kişiler, bu konuda sizlere yardımcı olabilecektir. Fakat, hangi yola başvuruyor olursanız olun, bankalarda olduğu gibi işlemler kolay olmayacaktır. Yüksek faizler, borç geciktiğinde hiçbir şekilde anlayış göremeyeceğiniz çalışanlar ve evinize gelen icra yazıları, sizleri kesinlikle şaşırtmamalıdır.


Etiketler:,

Acil Kredi İçin Banka Dışı Yollar için yapılan yorumlar : 1 Yorum yapıldı


  1. Ömer  yorumladı. 15:13 - 11 / 03 / 2017:

    Merhaba ben de kredi ala bilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.