Nereden Para Bulurum?

Paranın her ne kadar hükmü olmadığını düşünsek de, günümüzde paramız olmadan ya da düşük tutarda bile olsa birikimimiz olmadan rahat etmemiz mümkün değildir. Barınma, ulaşım ya da yeme içme gibi masrafları çıktığımız zaman bile özel harcamalarımız oldukça fazla bir şekilde karşımıza çıkacaktır. Bundan dolayı da, ya düzenli olarak bir işe girilmesi, düzenli olarak gelir sağlanması ya da mevcut gelire ek olarak bir kazanç kapısı aralanması günümüzde şarttır. Bundan dolayı, nereden para bulurum diye merak edenler için, birbirinden farklı yolları sizler için burada derledik.

Acil Para Nasıl Bulurum?

Eğer sizlerin sıkıntısını ortadan kaldırmak için ihtiyacınız olan acil nakit paraysa, en doğal yöntem olan bankalara başvurabilirsiniz. 50  bin liradan daha az miktara ihtiyacınız olduğunda ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir ve daha önceleri bankalar ile sıkıntı yaşamamışsanız, kefil ya da teminat göstermenize gerek bile kalmadan, kredinizi alabilirsiniz. Fakat, bankadan olumsuz yanıt aldığınızdaki yöntemleri de bilmenizde fayda vardır. Kime sorulursa sorulsun tefeciler hakkında hiçbir şekilde olumlu yorum alınmasa da, bankalardan olumlu geri dönüş alamayan kişilerin, nakit sorunları için ilk olarak tefecilere başvurduklarını görmekteyiz. İmzalatılan senetler ile yapılan bu alışverişte, neredeyse sorun yaşamadan ihtiyacını gideren kişi sayısının sıfır olduğunu da bilmelisiniz.

Tefeci dışındaki yöntemlerden bahsedecek olursak, birçok özel finansal kuruluşun varlığından sizlere bahsetmemiz gerekecektir. Bu kurumlar, acil kredi talepleri için sizlere yardımcı olacak ve adınıza kredi alabilecektir. Kendi adlarına çekmiş oldukları kredileri sizlere sunabilecekleri gibi, birikimlerini de kullanmalarına izin verebileceklerini söyleyebiliriz. İnternette bu firmalar için modern tefeci tabiri kullanılsa da, büyükşehirlerde yoğun bir ilgi gördüklerini söyleyebiliriz.

Bahsetmiş olduğumuz bankalar, tefeciler ya da aracı finansal kuruluşlar, sizlerden belirli komisyonlar ya da değişen oranlar ile faiz almaktadır. Eğer bunların ağırlığına girmek istemiyorsanız, daha basit yollara gidebilirsiniz. İnternet üzerinde birbirinden farklı ek iş fırsatı bulabilir ve evlerinizde çalışmaya başlayabilirsiniz. Bunun yanında, ikinci el eşya satış platformlarından da kullanmadığınız ve maddi değeri olduğunu düşündüğünüz eşyalarınızı satabilirsiniz.


Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.