Kredi Kimlere Verilir? Kimlere Verilmez

Bankalardan kredi almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında “kredi kimlere verilir?” sorusu gelmekte ve bu konuda açıklama yapmak bahsi geçen kişiler için çok gerekli bir durum olmaktadır. Bu sebepten dolayı da bugünkü yazımızın konusu kimlerin bankalardan ve benzer finans kuruluşlarından kredi alabileceğini açıklamaktadır.

Kredi Notu Yüksek Olanlar

Bankalardan kredi alma konusunda en şanslı grupların başında geçmişte yapmış oldukları düzenli ödemeler ve bankalar ile yapılan kaliteli işlemler sonucunda kredi notu belli bir seviyenin üstünde olan kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler hangi bankaya giderlerse gitsinler talep ettikleri kredileri oldukça rahat bir şekilde alabilmektedirler. Hatta bankalar bu kişileri bizzat arayarak kredi ya da kredi kartı vermek istemekte  ve onları ödeme yapma konusunda son derece güvenilir görmektedir. 

Bahsi geçen bu durumdaki kişilerin finansal geçmişleri de son derece düzgün olduğu için bunları sicilleri düzgün olanlar olarak tanımlamak da mümkün olmaktadır. Daha net bir şekilde açıklamak gerekir ise bankalardan oldukça rahat bir şekilde kredi alma imkanı olan kişilerin başında finansal sicilleri düzgün kişiler mevcut olmaktadır.

Gelirleri Yüksek Olanlar

Bankalar her zaman kendilerine düzenli bir şekilde ödeme yapma imkanı yüksek olan kişileri kredi verme konusunda öncelikli olarak görmektedirler. Bu yüzden de aylık ya da toplam gelirleri yüksek olan kişiler bankalara müracaat edip kredi talebi oluşturdukları zaman oldukça iyi karşılanmakta ve yüksek ihtimalle de olumlu cevap almaktadırlar.

Bu aşamada mevcut olan maaşları yüksek olan kişiler bir yana ek gelir beyan edenler de son derece şanslı olmaktadır. Örnek verecek olur isek bir kira geliri olan ya da hane içinde çalışan başka bireyler de bulunan kişiler bankalar tarafından son derece cazip görülmektedir.

Tüm bunların haricinde ipotek etmek üzere teminat gösterebilen, uygun şartlarda kefilleri olan, düzenli olarak SGK primleri ödenen ya da buna benzer daha başka özellikleri olan kişiler bankalardan ya da benzer yerlerden son derece rahat bir şekilde kredi alabilmektedirler.

 


Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.