Senetle Kredi Nasıl Alınır?

Bazen kredi notundaki düşüklükler, bazen de kredi sicilinde meydana gelen bozulmalardan dolayı, bankalardan kredi alınamamaktadır. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya kalındığında, kişiler farklı yollardan para bulmak istemektedir. Günümüzde acil para ihtiyaçlarını banka dışından çözmek her ne kadar mümkünse de, bunun yasal karşılığı olmadığını kesinlikle bilmeniz gerekmektedir. Bu yollardan ilki senetle kredi almaktır. Bu işlem, genellikle ticari faaliyetlerde bulunan kişiler tarafından verilse de, piyasada bu işlemi yapan kişilere hepinizin bileceği gibi tefeci ismi verilmektedir ve bu kişilerden kredi almanın yükünün çok daha ağır olduğunu bilmelisiniz. Eğer tefeciye giderek kredi alacaksanız, ilk olarak bankanın neredeyse iki katı kadar faiz ödemeyi göze almanız gerekmektedir.

Bilgi: https://www.krediverilir.com/senetlekredi/

Senetle kredi almak için başvurduğunuz tefeciler, sizlere her ödemeniz için bir senet düzenleyecektir. Bu senetleri ise, yaptığınız her ödemenin ardından size teslim edecektirler. Fakat, bankalardan almış olduğunuz kredilerin vade süreleri 72 aya kadar artarken, tefecilerde bu işlem daha kısadır 12 ya da 24 aylık senetler ile sizlere kredi verilmesi talep edilmektedir. Aslında araştırma yapıldığı zaman, hiçbir şekilde bu tarz işlemler ile acil para ihtiyacına son vermenin doğru olmadığını söylememize gerek bile yoktur. Fakat, kişiler bazen borçlarını kapatamadıklarından bazen de bir anda ortaya çıkan ihtiyaçlarından dolayı, bu tarz yollara başvurmaktadırlar.

Bu yol ile para almaya karar veren kişilerin, yaşadıkları sorunların ardından nasıl yasal destek alacakları da kesinlikle bilinmelidir. Öncelikle, senet imzaladığınızdan dolayı, ödeme yapamadığınız zamanlarda size borç veren kişi bunu icra yoluyla tahsil edebilecektir. Bu duruma kesinlikle itiraz etme hakkınız bulunmamaktadır. Çünkü, sizler senete imza atarken herhangi bir ürün almadınız ya da sözleşme tarzı bir belge imzalamadınız. Kayıtlarda yalnızca borç aldığınız ile ilgili bilgiler yer aldığından dolayı, hakim karşısına çıktığınızda bile borçlu ve borcunu ödemeyen bir kişi olarak görüneceksiniz. Bu gibi şartları göz önünde bulundurarak senetle kredi almak için araştırma yapmalısınız. Aksi halde, aldığınız paradan daha fazlasını çok daha zor şartlarda ödemek durumunda kalabilirsiniz.


Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.