Kredi Veren Yerler ( Şahıslar, Şirketler, Firmalar)

Bankalar ile ilişiği kesilmiş olan kişiler acil nakit ihtiyaçları duymakta olduğu zamanlarda oldukça büyük sıkıntılar yaşamak ile beraber bu kişilerin bilmesi gereken en büyük detay bankalar haricinde kredi veren yerlerin de var olduğudur. Günümüzde pek çok kişi ülkemizde güvenilir ve kaliteli bir şekilde kredi hizmeti sunan yerlerin sadece bankalar olduğunu düşünmekte ve bu  yüzden de adı geçen yerler ile arası bozulduğu zaman oldukça büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Ancak bilmelisiniz ki bilhassa kredi notu sistemi uygulamaya konulduktan sonra banka harici kredi veren yerler bir hayli çoğalmakta ve birçoğu da resmi ve buna bağlı olarak da yasal bir şekilde hizmet vermektedirler. Bu yerlerden bazıları ise yazımızın devamında belirtildiği gibi olmaktadır.

Banka Haricinde Kredi Veren Yerler Nerelerdir?

İlk aşamada söylemeliyiz ki piyasada bankalar dışında kredi hizmeti vermekte olan oldukça fazla yer mevcut olmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilenler ise şunlardır;

  1. Kuyumcu Kredisi Almak

Ülkemizde oldukça yaygın bir şekilde uygulanmakta olan borç para alma yöntemlerinden biri de kuyumculardan senet karşılığında altın ya da nakit para almak olmaktadır. Bu sistemi uygulamakta olan kuyumculara ülkemizin hemen hemen her yerinde rastlamak mümkün olmak ile beraber bu konuda bilmeniz gereken en önemli detaylar arasında alacağınız borcu senetler ile hukuki zemine oturtacağınız ve bu hizmet karşılığında da kuyumculara belli tutarlarda bir komisyon ödemeniz gerekeceğidir.

2. Evkur Kredisi Almak

Son günlerin en popüler borç para bulma yöntemlerinden biri de Evkur kredisi almaktır. Bu seçeneği kısaca özetlememiz gerekir ise ülkemizin hemen hemen her yerinde şubesi olan Evkur adlı mağazanın uyguladığı elden taksit ile ürün satma sistemine dayandığını  söylemek yerinde olacaktır. Bu yerden senet ile alacağınız ve taksit taksit ödeyeceğiniz bir ürünü hiç kullanmadan satabilir ve nakde dönüştürebilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken en önemli durum ise kolay bir şekilde elden çıkarabileceğiniz bir ürün tercih etmektir.  Bunlar cep telefonu, tablet, bilgisayar, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve buzdolabı gibi ürünler olabilir.

3) Firmalar

Bizkredinizicekelimsizodeyin.com

Herkesekredi.net

Senetlekredi.com


Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.