Kredi Çıkartılır Güvenilir Mi?

Bankaların son yıllardaki tutumu piyasada son derece büyük bir boşluğun doğmasına sebep olmuş ve bu boşluğu da kredi çıkartılır tarzında hizmet vermekte olan firmalar doldurmaya başlamıştır. Adı geçmekte olan bu firmalara olan rağbet her geçen gün artış göstermek ile beraber  bu konuda akıllara takılmakta olan soruların başında “Kredi çıkartılır güvenilir mi?” konusu mevcut olmaktadır. Bu yüzden de bahsi geçen konudaki muammaya bir son vermek ve akıllara takılmakta olan soruları cevaplamak amacı ile bugünkü yazımızda kredi danışmanlık firmaları ve benzer şekilde kredi veren yerler incelenmektedir.

Kredi Danışmanlık Firmaları Güvenilir Midir?

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere bankaların uygulamayı koyduğu kredi notu ve finansal sicil sistemi nedeni ile milyonlarca kişinin bankalar ile ilişiği kesilmiştir. Bu durum neticesinde bahsi geçen kişiler nakit sıkışıklığı yaşadıkları zaman kendilerine daha başka çözüm yolları aramakta ve akla gelen diğer bir seçenek de kredi çıkartılır firmaları olmaktadır. Bu durum neticesinde de bu firmalara yoğun bir talep olmaktadır.

Söz konusu olan bu yoğun ilgiyi karşılamak için hizmet veren firmalar bir yana insanların sıkıntılarını kullanmak sureti ile haksız kazanç elde etmek isteyenlerin de varlığından söz etmek mümkün olmaktadır. Bu yüzden kesin olarak kredi çıkartan firmalar güvenlidir ya da güvenli değildir demek mümkün olmamakta ancak piyasada güvenilir olan ya da dolandırıcılık amacı taşıyan yerlerin olduğunu söylemek yerinde olmaktadır.

Bu aşamada yapmanız gereken tek şey ise kendinize kaliteli ve amacına uygun çalışan bir firma belirlemektir. Bu sayede mevcut olan dolandırıcılardan ve kötü niyetli insanlardan kendinizi koruyabilir aynı zamanda da mevcut olan para sıkıntınızı son derece kolay bir şekilde çözme olanağı yakalayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken belli başlı konular ise şunlardır;

  1. Komisyon oranı çok fazla yüksek olan yerlerden uzak durun. Bilhassa yüzde ellinin üzerinde ödeme talep eden yerler ile hiçbir şekilde iş yapmayın,
  2. Boş senet imzalamanızı talep eden yerlerden uzak durun.
  3. Ödemelerinizi tek bir senet bağlamak isteyen yerleri kesinlikle tercih etmeyin.
  4. Yok yere kefil ya da teminat isteyen yerlere itibar etmeyin.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.