Faturalı Hattı Olana Kredi

 

Bilindiği üzere son yıllarda sıklıkla duyduğumuz ve sıklıkla karşılaştığımız bir kredi ve bir ödeme biçimi olarak faturalı hatta kredi sağlanmaktadır. Faturalı hatta kredi başlığı ile birçok internet sitesinde ya da birçok ilanda karşılaşıyoruz. Bilmediğimiz nokta, böyle bir durum gerçekten de var mı? Gerçekten faturalı hatta kredi veriliyor mu?

Öncelikle söyleyelim, faturalı hatta kredi verilmesi gerçekten de vardır. Üstelik dolandırılma şansınızın olmadığı, her halükarda paranızı kolayca elde ettiğiniz ve ödemelerinde zorlanmadığınız bir yoldur. Peki, bu nasıl oluyor?

Faturalı Hatta Nasıl Kredi Veriliyor?

Eğer acil bir ihtiyacınız varsa ve para bulmak için çok az bir vaktiniz varsa faturalı hatta kredi alarak, ihtiyacınızı kolayca giderebilirsiniz. Faturalı hatta kredi veren firmalar ve şahıslar ile herhangi bir iletişime de gerek bulunmamaktadır. Faturalı hatta kredi alabilmek için bazı şartlara sahip olmanız gerekmektedir:

  • Faturalı bir hattınız olmalı ve bu hattı en az 6 aydır kullanıyor olmalısınız.
  • 6 aydır kullandığınız bu hattın faturalını düzenli olarak ödemiş bulunmalı, gecikme yaşanmamış olmalıdır.
  • Faturalı hattınız yoksa 1 yıl süre ile taahhüde bağlanmış bir internet bağlantınız olmalıdır. Ve aynı şekilde bu internet bağlantısının da faturalarını düzenli olarak ödemiş olmalısınız.
  • Hattınız üzerine herhangi bir telefon ya da cihaz alınmamış olmalı, alındıysa da bedelinin düzenli olarak ödenmiş olması gerekmektedir.

Faturalı hat üzerine kredi alabilmeniz, operatörünüz üzerinden alacağınız bir cihaz ile sağlanmaktadır. Sizler bu şartları sağladığınız takdirde hattınız üzerinden kredi alabilirsiniz. Kredi alabilmek için takip etmeniz gereken şartlar şöyledir:

  • İnternet sitesi üzerinden ihtiyacınız olan miktar kadar bir cihaz tercih edin. Bu cihazın kontrat ile alınabiliyor olmasına ve hat üzerine kaydedilebiliyor olmasına dikkat edin.
  • Operatörünüzün şubesine giderek, cihaz alma yeterliliğinizi sorgulayın. Ve tercih ettiğiniz bu cihazı almak istediğinizi belirtin.
  • Cihaz için sizlerle kontrat yapılacaktır. Kontrat yapılırken dilediğiniz vadeyi seçme özgürlüğüne sahipsiniz. Bu nedenle ödeme gücünüze göre vade sayısını belirleyin.
  • Kontratı yaparak cihazınızı alın. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir durum vardır: cihazınızı alırken paketinin açılmış olmaması gerekmektedir. Bu nedenle sizinle ilgilenen satış danışmanından bunu başta rica etmiş olmalısınız.
  • Paketi ve jelatini açılmamış olan cihazınızı aldıktan sonra faturalı hatta kredi sağlayacak olan firmayı arayarak cihazı firmaya teslim ederek, anlaştığınız parayı alın.
  • Aldığınız cihazın ödemeleri faturanıza yansıtılmaktadır. Bu nedenle ödemeleriniz kolaydır ve alacağınız bir krediden çok daha basit işlemlere sahiptir.

Faturalı hatta kredi sağlama işlemi bu kadar basittir. Bu işlemi kendinizde yapabilirsiniz fakat kazanacağınız miktar çok daha düşük olacaktır. Zira firmalar bu cihazı sizden çok daha yüksek fiyatlara satın almaktadırlar. Sizler bu cihazı alıp satmaya kalktığınızda, telefon borsasında ikinci ele düştüğü için alabileceğiniz ücret çok daha düşük olacaktır.

Faturalı hatta kredi sağlayan firmalar, birçok başka firma ile anlaşmalıdır. Bu nedenle paketi açılmamış olan bu cihazları çok daha kolay yollardan firmalara satabilmektedirler. Fakat normal birinin bu cihazı aynı fiyata satabilme imkânı ve ihtimali yoktur.

Faturalı Hatta Kredi Almak Yasal Mıdır?

Faturalı hatta kredi almak son derece yasaldır. Çünkü bir operatör firmasından aldığınız cihaz artık sizindir ve ödemeleri bitene kadar satmama gibi bir yasak bulunmamaktadır. Bu hususta yine de sorun yaşayacağına inanan insanlar, cihazı satın alırken imzaladıkları kontratın içeriğini okuyarak emin olabilirler.

Bildiğiniz gibi satın aldığınız cihazların geri ödemesini 24 aya kadar taksitlendirebiliyorsunuz. Vade süresi bu kadar uzun olduğu için aldığınız bu cihazdan sıkıldığınız takdirde ya da bu cihaz ile ilgili herhangi bir sorun yaşadığınızda satabilme imkânınız her daim vardır. Zaten bu cihazı herhangi bir yere satmak istediğiniz zaman sizlerden istenebilecek belgeler telefonunuzun kutusu, şarj aleti gibi aksesuarları ve garanti belgesidir. Bunun haricinde sizden bir belge istenmemesi, kontrat sorulmaması da aslında bunun bir kanıtıdır. Yani faturalı hatta aldığınız krediler son derece yasaldır.

Faturalı hatta kredi almanın en güzel taraflarından biri de sizlere bu krediyi sağlayan kişiler ile irtibatta kalmak zorunda kalmamanızdır. Paranızı aldıktan sonra ödemeleriniz kendi operatörünüze olacağı için herhangi bir bağınız kalmayacaktır.

 


Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.