Bankaya Dava Açmak Kredi Notunu Düşürür Mü?

Çoğu kart kullanıcıları bankaların kendileri tarafından alınan haksız ücretler karşısında isyan etmiş durumdadır. Özellikle kredi kullanırken de yapılan gereksiz kesintilerin geri alınması artık mümkündür. Tüketici hakem heyetlerine başvurarak veya avukat yardımı ile bankalarına dava açıp kesilen haksız ücretlerin geri alınmasını sağlamaktadırlar. Dava açmadan önce birçok tüketicinin merak ile sormuş olduğu bankaya dava açmak kredi notunu düşürür mü sorusu karşısında cevap bulamayarak dava açmaktan vazgeçen tüketiciler de vardır.

Kredi notlarının düşük olması sebebi ile bankalardan kredi alamayan pek çok tüketici vardır. Bu sebeple bankaya dava açmak kredi notunu düşürür mü sorusu, kredi notlarını az da olsa etkiler mi endişesi içerisinde banka müşterileri yapılan haksızlıklara sessiz kalmaktadır. Bankalar müşterilerinin krediyi ödeyebilecek güçte olup olmadıklarını biraz da kredi notlarının durumuna göre değerlendirdiğinden dolayı banka müşterileri kredi notlarını etkileyecek bir adımdan uzak durmaktadırlar. Bankalardan sorunsuz kredi alabilmek için kredi notunuzun 1500 ve üzerinde olması gerekmektedir.

Kredi notunuz 700 ile 1500 arasında ise bankalardan kredi talebinde bulunduğunuzda olumsuz cevaplar ile karşılaşabilirsiniz. Henüz hiçbir bankanın ihtiyaç kredisine başvurmamış olan tüketicilerin kartları ile ilgili kesilen haksız ücretler karşısında yine sessiz kalmalarının sebepleri ileride çekebilecekleri krediler karşısında açmış oldukları davaların bir engel olarak görüneceği endişesidir. Peki bankaya dava açmak kredi notunu düşürür mü ? Bankaların sizlerden haksız yere kesmiş oldukları ücretleri fark ettiğiniz zaman ya da sizlerden kesilen dosya masrafları için bankanıza dava açmak istiyorsunuz ama kredi notunuz etkilenecek diye korkuyor musun? O halde artık korkmanıza gerek yok çünkü açacağınız davalarda kredi notlarınız üzerinde iyi ya da kötü bir etki görülmemektedir. Bu sebeple haksızlığı uğradığınızı düşünüyorsanız zaman kaybetmeden bankanıza dava açıp sizden alınan haksız kesintileri geri iade ettirebilirsiniz.

Bankaların müşterilerinden dosya masrafı, kredi masrafı vs. gibi pek çok sebep ile kesintiler yaptıkları bilinmektedir. Artık bu kesintilere sessiz kalmayarak sizden yapılmış olan, haksız olduğunu düşündüğünüz kesintiler için bankalarınıza dava açıp kesilen ücretlerin tarafınıza iadesini isteyebilmeniz mümkündür. Üstelik bu durumdan kredi notunuzun etkilenmediğini de unutmamalısınız.


Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.