Banka Dışında Para Bulma Yolları Nelerdir?

Kimi zaman kredi notunun düşük olması kimi zaman ise geçmişte ödemekte zorlandığımız kredi borçlarımızdan dolayı, bankalar bizlere kredi vermek istememektedir. Bu duruma bankalar açısından bakıldığından her ne kadar mantıklı bir yanıt verilse de, kullanıcıların da düşünülmesi gerekmektedir. Bir kere hata yapan ya da gerçekten ödeyecek durumu olmadığından dolayı bankalara borcunu ödeyemeyen kişilerin, bin liralık kredi kartı kullanımının bile engellenmesi, kullanıcılar tarafından olumsuz değerlendirilmektedir. Piyasalarda durum bu şekildeyken, bankadan hariç para bulma yolları da yok değildir.

İnternet sitemiz üzerinden de sizlere daha önce aktardığımız gibi, kişiler bankadan hariç para bulma yollarını son dönemlerde oldukça genişletmiştir. Burada ilk olarak, faturalı hat üzerine alınan cep telefonlarını örnek gösterebiliriz. Yasal bir şekilde olmasa da, firmalar tarafından alınan ve belirli taksitler ile fatura ücretine eklenen telefon ücretleri, kişilerin bankalara kredi borçlarını ödemeleri şeklinde yansımaktadır. Alınan cep telefonu aynı firmaya ya da aynı gün içerisinde farklı bir firmaya götürülerek, piyasadaki değerinin çok daha altında satılmaktadır. Bu yol, para bulmak isteyen kişilerce en çok kullanılan yoldur.

Bankalar dışında birçok firmanın kişilere kredi sağlayacağı, bu işlem için yüksek faiz uygulanmayacağı ya da bankalardan sizin adınıza kredi çıkarılacağına ilişkin bazı notlar da görebilirsiniz. Öncelikle bunlara kesinlikle itibar etmemelisiniz. Çünkü hiç kimse ya da hiçbir kurum, bankalara giderek sizin adınıza kredi çıkaramayacaktır. Bunun yerine, düşük miktarlardaki kredileri kendi bütçelerinden sizlere sunmaktadırlar. Bu işlem için sizin bankalarda olduğu gibi taksitleri zamanında ödemeniz ve ödemelerin garanti altına alınabilmesi için de senet imzalamanız gerektiği sizlere iletilecektir.

Senet yolu ile kredi veren kişilere genellikle tefeci gözüyle bakılmaktadır. Bundan dolayı, size senet karşılığı para verecek olan kişinin her şeyden önce ne kadarlık senet imzalattığına, herhangi bir sözleşme sunup sunmadığına ve her şeyden mühimi de ne kadarlık bir faiz uygulayacağına bakmanızda fayda vardır. Eğer faiz oranı çok yüksekse, hiç kredi almamanız bu yüksek faizleri ödemenizden çok daha doğru olacaktır.


Etiketler:,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Krediverilir.com olarak verdiğimiz hizmet bilgilendirmeden öte değildir,kredi verilmesi yahut kredi çıkartılır gibi bir hizmeti yoktur. Borç para verme, kredi çıkartma veya finans kurumlarına aracılık etme durumu yoktur. Kredi çıkartılması adı altında hiç bir ücret komisyon talep etmez. Yazı altına bırakılan yorumların bağlayıcılığı olmamakla birlikte kimseyle iletişim bilgilerinizi paylaşmayın.